Безпека при купівлі автомобіля

Увага, актуально!

На даний момент розсилаються листи від імені AutoScout24, в яких AutoScout24 начебто ознайомлює з результатами власної перевірки. AutoScout24 ніколи не розсилає таких листів, це шахрайські імейли! AutoScout24 — це платформа для купівлі та продажу автомобілів через Інтернет і не може підтвердити правильність оголошення, оскільки за вміст оголошення відповідальність несе лише особа, що його розмістила. щодо яких розміщено оголошення, та не дає рекомендацій. Якщо у вас є запитання, пишіть нам на адресу: info@autoscout24.com.


Пошук автомобілів у Інтернеті є швидким, зручним та якісним … Вашої мрії: за короткий проміжок часу можна отримати пропозиції для вигідного придбання автомобіля Вашої мрії. Однак серед наших користувачів знайшлося кілька паршивих овець, які вирішили отримати користь від чужого імені. Нажаль, вони знайшли сільце, у яке легко потрапляють довірливі покупці та продавці.


Однак легко захиститися від обману, дотримуючись кількох правил. Багато з них мають той самий вік, що й ринок автомобілів, які були у використанні. Наприклад, замовчуються пошкодження, отриманні при аваріях, маніпуляції з тахометром, кількість попередніх власників, фальсифікуються папери тощо.


Нові пастки в Інтернеті можна описати кількома ключовими словами:

 • Крадіжка даних шляхом фішингу
 • Фінансовий обман при передплаті (чек, поштовий переказ чи переказ через Western Union)
 • Платні номери телефонів


КРАДІЖКА ДАНИХ

З цією метою розсилаються електронні листи від імені відомих підприємств, у яких Вам пропонують перейти за посиланням, що веде на сфальсифіковану сторінку в Інтернеті. Там вас просять увести особисті та конфіденційні дані, наприклад, ім’я користувача та пароль.

Фішинг можна розпізнати за наступними ознаками:

 • У самому листі міститься запит на введення конфіденційних даних у формуляр або на перехід за посиланням
 • Підроблені листи часто містять багато орфографічних та граматичних помилок
 • Вказуються важливі прични, наприклад, загроза втрати даних чи перевірка системи безпеки.

Захиститися від фішингу можна наступним чином:

 • Звертайтеся з недовірою до листів, отриманих без вашого запиту, які підпадають під вищенаведені критерії
 • Не використовуйте пряме посилання, не завантажуйте додатки
 • Не вказуйте конфіденційні дані

AutoScout24 ніколи не надсилатиме Вам без запиту листи, у яких потрібно відкрити додаток чи ввести дані!

Якщо Ви не впевнені, чи справді лист відправлений командою AutoScout24, чи це підроблений лист, підписаний іменем AutoScout24, звертайтеся до нашого відділу обслуговування клієнтів.


ФІНАНСОВИЙ ОБМАН


1. «Надто добре, щоб бути правдою»


Якщо Ви наштовхнетеся на привабливу пропозицію з ціною набагато нижче ринкової, критично перевірте її. Якщо потрібно, попросіть про допомогу особу, якій Ви довіряєте. Спортивний автомобіль, який продається за ціною на 20, 30 чи навіть 50 відсотків нижче від ринкової ціни, вартий недовіри. Ті люди, які пропонують авто, можуть дізнатися про ціну безпосередньо в Інтернеті. Отже порівнюйте ціни онлайн з іншими, схожими пропозиціями. Використовуйте нашу систему оцінки автомобілів Schwacke, щоб визначити фактичну ринкову вартість авто.

«Надто добре, щоб бути правдою» — у більшості випадків це правда!

2. Ніколи не купуйте без перевірки


Купівля авто ніколи не була справою довіри. Тому як приватна особа, зацікавлена особа, Ви ніколи не повинні сплачувати задаток (див. нижче). Ретельна перевірка авто та пробна поїздка повинні бути обов’язково передбачені, адже Ви зовсім не знаєте продавця. Але Ви готові віддати йому за автомобіль кілька сотень чи навіть тисяч євро. Отже переконайтеся, що автомобіль вартий цієї суми. Крім того Ви станете правовим власником автомобіля лише тоді, коли отримаєте папери на нього (оригінальний варіант) та усі ключі.


3. Не сплачуйте задатки


Кожен серйозний продавець автомобілів підтвердить Вам, що задаток не прийнято сплачувати, аби зарезервувати автомобіль. Ви не знаєте одержувача «задатку», тому він може зникнути у будь-яку мить. Може статися, що й автомобіля не існує.


4. Використовуйте готівку


Уникайте безготівкових розрахунків. Грошові перекази через Western Union чи MoneyGram неприйнятні для нормальних розрахунків. Адже у вас як платника не має можливості для прямої перевірки одержувача, банк не дає Вам ніяких гарантій. Те саме стосується оплати за допомогою чека: у Європі про фальсифікацію отриманого чека можна довідатися лише через кілька тижнів. І тут банки не дають жодних гарантій. Довіряйте лише готівці.


5. Ніколи не купуйте без документів


При придбанні авто наполягайте на пред’явленні/передачі наступних документів:

 • Посвідчення особи продавця/власника. Перевірте ім’я у посвідченні та документах на авто, також перевірте фото.
 • Дозвіл на використання транспортного засобу та технічний паспорт. Порівняйте вказаний у документах номер шасі з номером у моторному відсіку.
 • Договір купівлі-продажу у письмовій формі. Лише за допомогою цього документа Ви зможете ініціювати необхідні правові дії в подальшому (ключові слова — маніпуляції з тахометром, автомобіль, що потрапив у катастрофупошкоджений підчас аварії)


6. Найбільше довіряйте собі


Сумнівні продавці можуть запропонувати Вам скористатися послугами посередницької служби чи повідомити, що користуються послугами служби AutoScout24, однак зауважте: AutoScout24 та MotoScout24 не надають подібних послуг!


Склади чи магазини AutoScout24 та MotoScout24, про які йдеться у деяких оманливих електронних листах, також не існують.


В AutoScout24 багато працівників перевіряють серйозність оголошень. Однак ми не можемо на сто відсотків гарантувати відсутність сумнівних оголошень.


Через це звертаємося до вас з проханням: повідомляйте про такі оголошення нам. Це легко зробити за допомогою онлайн-формуляра на кожній сторінці з оголошеннями.


Щоб купівля авто чи мотоцикла Вашої мрії не стала жахом, наводимо далі ще кілька важливих правил:


Виділіть час для порівняння цін. Це можна швидко та зручно зробити онлайн за допомогою нашої системи оцінки автомобілів Schwacke.


Збираючись на огляд та пробну поїздку, візьміть із собою кваліфікованого помічника. Критичний друг допоможе притупити ейфорію, оскільки до купівлі автомобіля чи мотоцикла слід віднестися розсудливо.


Платіть лише після повної передачі паперів та ключів, а також після підписання договору купівлі-продажу у письмовій формі.


7. Не погоджуйтеся на пропозиції посередників


Після розміщення оголошення Ви можете отримати SMS-повідомлення чи електронного листа з проханням передати свої контактні дані компанії, яка займається продажем, у більшості випадків за кордоном. У ньому стверджується, що компанія надає послуги зацікавленим особам як посередник. Вас просять сплатити збір за послуги посередника. У середньому він складає від 59 до 119 євро, однак письмової гарантії надання послуг посередника немає. Часто відправником може бути відома Вам автомобільна біржа. Сервіс також може рекомендувати ADAC.


При цьому мова йде про несерйозну комерційну практику, частково навіть про пастки сфальсифікованих підприємств, сайти та електронні адреси яких при перевірці нерідко ведуть у пустоту. Існує три варіанти пастки посередників.


Оформлення договору та рахунка здійснюється після телефонної розмови

 • Коли Ви зателефонуєте на вказаний номер, Вам усно пообіцяють потенційного покупця. Продавці автомобілів, які погодяться на послуги посередника, через кілька днів отримають рахунок на сплату збору за послуги посередника. Якщо не сплатити його, надходитимуть попередження. Однак до контакту між продавцем та потенційним покупцем справа не доходить.
 • Після телефонної розмови надходить рахунок (замість замовленого інформаційного матеріалу), хоча Вам ще не повідомили дані зацікавленої особи.
 • Після телефонної розмови Вам надсилають договір, предметом якого є не успішне надання послуг посередника, як було узгоджено в усній формі, а лише включення до бази даних (зверніть увагу на загальні умови укладання угод!).Важливо: Торгівельні майданчики в Інтернеті є ефективними посередниками між продавцями та покупцями.

Контактна інформація

Contact